OTÁZKY...

1. dubna 2009 v 15:36 | TEREe |  ° Stephenie Meyer

Stephenie Meyerová odpovídá na otázky čtenářů.....


Na příběh Vaší první knihy Twilight jste přišla ve snu. Jak jste vymýšlela ostatní postavy?

Myslím, že takovýto sen mívá člověk jen jednou za život. To bylo vše, co jsem potřebovala. Jakmile jsem jednou ty dveře odemkla, bylo tam mnoho příběhů čekajících na objevení. Podle všeho je v mé hlavě dost lidí, aby mě na nějakou chvíli dostatečně zásobili.


Ovlivnil Vás při psaní knihy Váš přístup k víře?

Ne moc. Rozhodně ne vědomě. Když píšu příběhy, chci se u toho jen dobře bavit. Ale myslím, že protože jsem velmi pobožná osoba, určitým způsobem se to odráží v mých knihách, i když nevědomky.

Jsou postavy, o kterých jste psala, podobné nějakým skutečným lidem? Byl někdo ve Vašem životě předlohou Vašich postav?

Občas tam je postava, která je kombinací lidí, jež jsem znala. Některé dívky z Belliny školy rozhodně odrážejí osoby, které jsem v této fázi svého života znala. Ostatní postavy vznikaly nově. Je to úžasné, některé z nich jsou naprosto vyzrálé a protože na ně často myslím, vím o nich všechno. A pak tam jsou další, na kterých jsem musela trochu déle pracovat a lépe pochopit jejich motivaci. S některými, například s Rosalií, se pracovalo obtížně. Chvíli mi trvalo, než jsem přišla na to, jaká je.

Napadlo Vás, že Vaše knihy tak mocně zapůsobí na čtenáře?

Kruci, ne! A stále mě to překvapuje. Když se Twilight umístil na 5. místě žebříčku bestsellerů New York Times, byl to pro mne naprostý vrchol. Nikdy mne nenapadlo, že toho někdy dosáhnu. A stále mám chvíle, kdy se prostě zastavím a řeknu, počkat - jak to, že to jde stále nahoru? Čekám, kdy mi někdo nebo něco podrazí nohy. Tak to mám od prvního dne, protože já jsem pesimistka. Ale ono to je stále ohromné. Zkrátka ne, takový úspěch jsem nikdy nečekala.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.