THE HOST

1. dubna 2009 v 14:27 | TEREe |  Hostitel (The Host)

THE HOST (Hostilel)

Sci-fi román

Planetu Zemi "zabrali" takoví divní mimozemšťané, přesněji Duše, které po vložení do lidského těla (hostitele) své nové tělo postupně ovládají a mysl člověka časem zanikne. Už je objeveno několik dalších planet (asi devět), které jsou sice několik světelných let daleko a kde žijí různí tvorové (netopýři, květiny, delfíni, divný medvědi xD atp.) a Duše se tam stěhují v hybernaci v obrovských vesmírných lodích. Mají podobu stříbrné zářivé stonožky, která se vloží člověku do krku (asi někam kde se to napojuje na mozek xD).

Na Zemi jsou si všechny duše rovny, neexistuje žádný prezident, nebo nadřízený, nikdy si nelžou, jsou na sebe moc milí, všechno v obchodech je zadarmo (můžou si toho nabrat kolik chtěj xDxD), a když se někdo rozhodne jít soutěžit na Olympijádu např., všichni dostanou medajli za účastnění xDxD - zlatou.

Jednou sem to vysvětlovala tak, aby ste si představili, že proti sobě hraje Sparta a Slávie, a teď by se měli hráči začít hádat o tom, jestli to byl faul nebo ne xD. Lidi by se poprali, ale Duše se omluví, podají si ruce a obejmou se xD; a nakonec závod vyhrajou obě družstva, jelikož přece neni nikdo nadřazenej xD.

Existuje několik povolání, která jsou pro Duše velmi důležitá, ale stejnak nejsou nadřazená (jinak povolání jsou pořád stejná, jako třeba učitelé, prodavači, dělníci), ale nikdo nedostává plat xD, prostě si jenom všichni navzájem vykonávají službu xD. Ta povolání - Léčitel (něco jako doktor, ale hlavne vkládá Duše do lidských těl), Hledač (vyhledává ještě ty lidi, kteří se skrývají před tím, aby je Duše našly a vložily do nich také parazita - lidí je už děsně málo) a Utěšitel (pomáhá Duším zničit "votravnou" mysl člověka, která ještě nezmizela).

Jak se pozná člověk, ve kterém parazituje Duše...? xD
Zasvittě mu baterkou do obličeje...a jestli budou jeho oči silně odrážet světlo....xD

Příběh vypráví ale hlavně o jedné holce (která je ještě člověk) jménem Melanie, která žije se svým malým bratrem Jamiem a jejím "klukem" Jaredem. Jednou se Melanie vydá na výpravu, aby sehnala jídlo, ale jedna Hledačka jí chytne, a tak je do ní vložena Duše, které se přezdívá Tulačka (byla skoro na všech planetách, jako jediná). Ještě než Melanie zanikne, Tulačka z ní má vytáhnout co nejvíce informací o tom, kde žijou další lidé. Když Hledačka začne děsně votravovat, už spřátelená Melanie a Tulačka utečou hledat Jareda s Jamiem (Duše se díky Melaniinym vzpomínkám do Jareda také zamiluje)......

A jak to dopadlo....? Já jsem tu knížku četla TADY ale smázli to.....(děsně mě to naštvalo)
Takže si to buď přeštěte anglicky, bo si počkejte až to vyjde v česku xD
 


Anketa

Četli jste The Host....?

Ano.
Ne.
Chystám se.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.